Регистар на спортски клубови

Извод од регистарот на спортски клубови со решение за вршење дејност спорт (Федерација на училишен спорт на Македонија)

Потребните документи за регистрација на училишен спортски клуб можете да ги превземете на следните линкови:

Назив на клубот

Датум на издавање
СУС на Скопје 08.12.2000
УСД “Ѓорѓи Наумов” Битола 29.01.2001
ОСУС на Тетово 22.11.2001
СУС на Велес 25.04.2001
СУС на Општина Виница 30.05.2002
Здруж. На учил. Спорт. Друштва на Општина Пробиштип 19.08.2002
УСК “Владо Тасевски” Скопје 17.09.2008
УСК “Кока”   Битола 12.03.2009
СУС на Општина Штип 15.04.2009
ОСУС   Куманово   –   Куманово 30.06.2009
ОСУС   Кр.Паланка   – Кр.Паланка 30.06.2009
УСK Валандово -Валандово 10.08.2012
УСK “Ѓоргија Пулевски-Аеродром“ Ско 31.10.2012
УСK “Крсте П. Мисирков“ Радовиш 12.12.2012
ОСУС   СТРУМИЦА – Струница 21.02.2013
УСK “Блаже К. Аеро“ Скопје 28.02.2013
УСK “Гимназијалец ЈБТ“ Битола 20.03.2013
УСK “Автокоманда“ Скопје 26.03.2013
Здружение  “УСК Неготино“ Неготино 07.05.2013
УСK “Климент Охридски 2012“ Битола 14.06.2013
УСK “СН – 2012“ Битола 21.10.2013
УСK “Крсте Мисирков 2013“ Скопје 06.11.2013
УСK “Гим спорт 2013“ Прилеп 22.11.2013
УСK “Васил Главинов“ Велес 20.12.2013

07.02.2014

УСК „Гим Спорт 2013„ Прилеп 22.11.2013
УСК „Крсте Мисирков 2013„ Скопје 06.11.2013
УСК  “Антигона“ Неготино 07.02.2014
УСК  “Лазо Ангеловски“ Скопје 25.02.2014
УСК „Васил Главинов„ Велес 07.02.2014
УСК  “Димитар Поп Георгиев Беровски“ Скопје 06.03.2014
УСК  “Тихомир Милошевски“ Скопје 21.03.2014
УСК  “Славќо Стојменски“ Виница 28.03.2014
УСК „Ванчо Китанов„ Пехчево 17.04.2014
УСК „Славко Лумбарковски„ Новаци 09.05.2014
УСК „ООУ Гоце Делчев„ Кавадарци 09.05.2014
УСК „Драгор 2012„ Битола 09.05.2014
УСК „Блаже Конески„ Велес 14.07.2014
УСК „Исмаил Ќемали„ Гостивар 23.09.2014
УСК „Ранковце – Х.Т. Карпош„ Кр. Паланка 23.09.2014
УСК „Таки Даскало„ Битола 07.10.2014
УСК „Тошо Велков – Пепето„ Кавадарци 07.10.2014
УСК   „Бистрица Спорт„ с. Бистрица Битола 20.10.2014

 

УСК  “Петар Поп   Арсов“ Скопје 06.11.2014
УСК  “Браќа М“     Пробиштип 13.11.2014
УСК  “Димо Хаџи Димов 2014“ Скопје 21.11.2014
УСК  “Малеш 2014“ Берово 21.11.2014
УСК “Свети Климент Охриски 2014“

Македонски Брод

21.11.2014
УСК  “Петлец“   с. Русиново, Берово 27.11.2014
УСК  “Гоце Делчев 2014“       Скопје 27.11.2014
УСК  “Колибри“                   Битола 27.11.2014
УСК  “Џинот“   Велес 04.12.2014
УСК  “Гоце Делчев“     Гостивар 13.12.2014
УСК  “Дедо Иљо Малишевски“     Берово 13.12.2014
УСК  “Гоце Делчев – 2014“     Виница 16.12.2014
УСК  “Астра-Спорт“     М. Каменица 26.12.2014
УСК  “Барбарас-Јуниор“     с. Дебреште Долнени 26.12.2014
УСК  “Економска Борец“     Велес 13.01.2015
УСК  “Васил Антевски-Дрен“     Скопје 30.01.2015
УСК  “Никола Карев“       Радовиш 13.02.2015
УСК  “Благој Кирков-Тигри“     Велес 18.02.2015
УСК  “Про Јуниор 2014“     Пробиштип 26.02.2015
УСК  “Крсте Мисирков“     Куманово 04.03.2015
УСК  “Коста Сусинов“     Радовиш 06.03.2015
УСК  “Шампион-Делчево“     Делчево 16.03.2015
УСК   “Старт-Викторија“     с.Јосифово,Вала 17.03.2015
УСК   “Шампион-ДК“ Демир Капија 17.03.2015
УСК “АС“ при ООУ Страшо Пинџур Неготино 17.03.2015
УСК “Деаф Кочо Рацин“ Битола 24.03.2015
УСК   “Рис-КЈП“ Прилеп 07.04.2015
УСК  “СУГС Кочо Рацин“       Скопје 22.04.2015
УСК “ООУ Тоде Хаџи-Тефов“   Кавадарци 30.04.2015
УСК “Коста Рацин“   с.Подареш, Радовиш 30.04.2015
УСК “Кирил и Методи“   с.Ораовица Радов 30.04.2015
УСК “Орце Николов“   с.Ињево, Радовиш 30.04.2015
УСК “Лупчо Сантов-2014“   Кочани 30.04.2015
УСК “Мулти Актив – Спорт“   Кочани 30.04.2015
УСК “Кочо Рацин Петровец“   Петровец 11.05.2015
УСК “Ѓорче Петров Спорт“   К. Паланка 15.05.2015
УСК “Герас Цунев Просениково“   с.Просениково , Струмица 20.05.2015
УСК “Гоце Делчев“   Неготино 21.05.2015
УСК  “Ацо Шопов“       Скопје 27.05.2015
УСК  “Браќа Миладиновци“       Куманово 27.05.2015
УСК  “Економисти 2014“       Гостивар 26.05.2015
УСК  “Тркало“       Кочани 18.06.2015
УСК  “Ни-Ка Спорт“       Кочани 18.06.2015
УСК  “Панајот Гиновски“       Скопје 29.06.2015
УСК  “Гимназија Темо“       Струга 06.07.2015
УСК  “Кочо Рацин Кратово“     Кратово 10.07.2015
УСК  “Елпида Караманди“       Битола 17,08.2015
УСК  “Авангарда- Спорт“       Кочани 14.09.2015
УСК  “Дрим Тим Скул“   с. М Коњри, Прилеп 03.12.2015
УСК   “Димката Ангелов Габерот“  Кавадарци 15.12.2015
УСК  “Лирија-Тополка“ с. Г.Јаболчиште,Чашка 24.02.2016
УСК   “Димката Ангелов Габерот“  Кавадарци 15.12.2015
УСК    “Браќа М. Острово“      Скопје 25.03.2016
УСК   “Вук Караџиќ Куманово“     Куманово 05.05.2016
УСК “Сами Фрашери Куманово“  Куманово 05.05.2016
УСК   “Наце Буѓони Куманово“     Куманово 05.05.2016
УСК   “Киро Бурназ Куманово“     Куманово 05.05.2016
ЗУСК   “Кочо Рацин Куманово“     Куманово 05.05.2016
ЗУСК   “Гоце Делчев Куманово“     Куманово 08.06.2016
УСК   “Георги Димитров“     Куманово 21.10.2016

Записник

Акт за основање на Училишен спортски клуб

Барање од УСК до ФУСМ за потврда од ФУСМ

Одлука за избор на застапник

Одлука за основање

Одлука за усвојување на статут

Програма за работа на УСК

Список за присуство на Собрание

Статут