Спортски сали

МЕСТО УЧИЛИШТЕ-ИМЕ НА  САЛА
Делчево СОУ Методи М. Брицо
Валандово СОУ Гоце Делчев
Богданци СОУ Богданци
Кавадарци СОЗШУ Ѓорче Петров
Битола СОЕУ Јане Сандански
Тетово СОМУ Никола Штејн
Пробиштип СОУ Наум Н. Борче
Макед. Каменица СОУ Миле Ј. Џингар
Прилеп СОУ Ѓорче Петров
Прилеп ОУ Добре Јовановски
Неготино СОУ Кирил и Методи
Ресен СОУ Цар Самоил
Дебар СОУ Здравко Чочковски
Тетово СОУ Кирил Пејчиновиќ
Струга, Дрслајца ОУ Св. Климент Охридски
Македонски Брод СОУ Св. Наум Охридски
Јегуновце, село Шемшево, ОУ Шемшево
Бутел, село Љубанци ОУ Гоце Делчев
Врапчиште, село Градец ОУ Мехмет Дерала
Битола СОЗШУ Кузман Шапкарев
Куманово СОУЗШ Киро Бурназ
Битола СОМУ Д-р Јован Калаузи
Тетово СОУ Ѓоце Стојчевски
Василево ОУ Гоце Делчев
Стојаково ОУ Кирил и Методи
Карпош, Скопје ОУ Христијан Т. Карпош
с. Трубарево ОУ Крум Тошев
Чаир, Скопје ОУ 7-ми Марси
Неготино ОУ Страшо Пинџур
Делчево ОУ Климент Охридски
Струмица СОУ Димитар Влахов
Прилеп СОУ Ристе Р. Ричко
Кривогаштани ОУ Манчу Матак
Скопје СОУ Зеф Љуш Марку
с. Зрновци ОУ Синиша Стоилов
с. Градско ОУ Даме Груев
Кочани ОУ Никола Карев
Кочани, с. Оризари ОУ Крсте П. Мисирков
Кавадарци ОУ Димката А. Габерот
Гостивар ОУ Исмаил Кемали
с. Неготино ОУ Наим Фрашери
с. Ранковце ОУ Христијан Т. Карпош
Петровец ОУ Кочо Рацин
Гевгелија, с. Миравци ОУ Св. Климент Охридски
Аеродром, Скопје ОУ Гоце Делчев
Аеродром ОУ Александар Македонски
Демир Капија ОУ Дмче А.Габерот
с. Иловица ОУ Кирил и Методи
Прилеп СОУ Кузман  Јосифовски Питу
Долнени СОУ Преродба – Рилиндиа
Пласница ОУ Мустафа Кемал Ататурк
Радовиш ОУ Крсте Петков Мисирков
Росоман ОУ Пере Тошев
Вевчани ОУ Страшо Пинџур
Шуто Оризари СУГС Шаип Јусуф
Тетово с.Речица ОУ Перпарими
Тетово СОУ 8-ми Септември
Тетово СОУ  Моша Пијаде
Желино ОУ Луиѓ Гуракуќи
Арачиново ОУ Ѓерѓ Кастриот Скендербег
Липково ОУ Дитурија
Новаци ОУ Славко Лумбарковски
Могила ОУ Гоце Делчев
Чешиново-Облешево Никола Карев
Пехчево Јане Сандански
Македонски Брод Св.Климент Охридски
Илинден Гоце Делчев
Брвеница Коста Рацин
Свети Николе Цар Самоил
Ѓорче Петров 1 Ѓорче Петров
Ѓорче Петров 2 Христо Батанџиев
Гази Баба M.Андонов -Ченто
Бутел 1 Антон Димитров
Бутел 2/Радишани Иван Хаџи Николов
Берово Македонски Бранители
Ново Село Христо Татарчев
Боговиње, Жеровјане Лирија
Штип Јордан Мијалков
Куманово Панко Брашнаров
Кисела Вода 1 Независна Македонија
Кисела Вода 2 Архиепископ Доситеј
Липково Слупчане Фаик Коница
Пробиштип Злетово Илинден 1903
Центар ФФК Македонски Херои
Битола УКИМ Павел Шатев
Сарај Дитурија
Кичево Христо Узунов
Демир Хисар Јордан Пиперката
Тетово, Порој Скендер Бег
Центар Македонско Сонце
Чаир Шабан Трстена
Кривa Паланка Петар Поп Арсов
Струмица с.Куклиш Даме Груев
Маврово-Ростуше Македонија
Демир Хисар с.Смилево Даме Груев
Охрид с.Велгошти Тодор Александров